У США «розумна» колонка викликала поліцію під час домашньої сварки

The Verge

Суперечка виникла між 28-річним Едуардо Барросом (Eduardo Barros) та його дівчиною, цитує ABC News звіт поліції. Дівчина отримала SMS-повідомлення, що викликало ревнощі та агресію з боку її хлопця. Пара почала сваритися, при цьому в будинку була й донька постраждалої. Сварка переросла у бійку, під час якої Едуардо Баррос декілька разів вигукнув «Ти дзвонила копам?». «Розумна» колонка, модель якої не називається, сприйняла цю фразу за команду й набрала службу порятунку 911.

На місце події приїхали правоохоронці та команда для ведення переговорів. Зрештою після багатогодинних переговорів Едуардо Баррос був затриманий. Йому висунули звинувачення в незаконному зберіганні зброї, нанесенні тілесних ушкоджень при обтяжуючих обставинах і незаконному утриманні (інших людей - MS). Дівчина, ім’я якої не розкривається, отримала травми, але не стала звертатися в лікарню.

Шериф округу назвав випадок «дивовижним». «Несподіване використання нових технологій, можливо, допомогло врятувати чиєсь життя. Без випадкового виклику все дійсно могло скластися набагато гірше», - зазначили в поліції.

Нагадаємо, раніше «розумну» колонку Google Home звинуватили в розповсюдженні фейків. Блоки з відповідями в Google пошуку часто містять неправдиву інформацію. Колонка автоматично підтягує короткі відповіді на загальні запити від популярних веб-сайтів, тому часто озвучує як коректні відповіді, так і фейки.

Також мережа ресторанів Burger King створила рекламу, яка активізувала гаджети Google Home користувачів. За сюжетом реклами, працівник у кадрі промовляв фразу «Окей, Google, що таке вопер?» Якщо поруч з джерелом звуку знаходився голосовий помічник, то він одразу реагував на команду і починав зачитувати статтю з Вікіпедії. Через три години Google заблокував цю можливість.

comments powered by Disqus