Який ти, junior-айтішник? Представники галузі склали свої стандарти для молодих спеціалістів

Який ти, junior-айтішник? Представники галузі склали свої стандарти для молодих спеціалістів

13:20,
19 Квітня 2018
3856

Який ти, junior-айтішник? Представники галузі склали свої стандарти для молодих спеціалістів

13:20,
19 Квітня 2018
3856
Який ти, junior-айтішник? Представники галузі склали свої стандарти для молодих спеціалістів
Який ти, junior-айтішник? Представники галузі склали свої стандарти для молодих спеціалістів
Автори:
Українська IT-індустрія розробила уніфіковані стандарти для навчання молодих спеціалістів junior-рівня, наприклад тестувальників та розробників.

Чому це важливо? По-перше, обсяг українського IT-ринку за 2017 рік виріс на 20% та склав 3,6 млрд доларів. В галузі працюють близько 120 тисяч кваліфікованих інженерів й враховуючи темпи зростання IT, щороку потрібно ще від 25 до 30 тисяч нових спеціалістів. При цьому українські виші щороку випускають лише 12-16 тисяч спеціалістів за потрібними галузі напрямками й не усі випускники відповідають вимогам ринку - про це MediaSapiens вже писав тут і тут.

Отже, розроблені рекомендації матимуть прямий вплив на якість кадрів, яких готують виші. Як пояснив Олександр Кубраков, виконавчий директор Асоціації «IT України»,  підготовка випускників буде краще відповідати вимогам сучасності та трендам індустрії. У найбільших компаній, які працюють на ринку, вже склалися зв’язки із вишами, тож ті з них, які захочуть оновити свої навчальні плани, зможуть керуватися складеними стандартами для навчання junior-спеціалістів та отримають допомогу в цьому процесі від самого бізнесу, який потім приймає випускників на роботу. Наприклад, така налагоджена співпраця є з факультетом інформаційних технологій університету імені Тараса Шевченка. Є й успішний кейс Українського Католицького Університету, який у зв’язці з бізнесом запускає у себе IT-спеціальності.

До запропонованих стандартів увійшли як технічні навички, так і так звані «соціальні навички» (soft skills). Серед вимог до джуніорів є навички програмування HTML/CSS на середньому рівні та JavaScript та .NET на початковому рівні. Водночас якість коду та відстежування помилок не є пріоритетними параметрами, їх можна набути потім із досвідом. Також випускники мають володіти англійською мовою не нижче рівня B1 й мати базовий рівень стійкості до стресів та вміти працювати в команді.  Більше про стандарти для спеціалістів junior-рівня можна почитати тут.

 

Презентація стандарти для навчання молодих спеціалістів junior-рівня. Зліва направо: виконавчий директор Асоціації «IT України» Олександр Кубраков, президент асоціації Ігор Бєда, директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров, голова ради директорів компанії SoftServe Ярослав Любінець, віце-президент Асоціації «IT України» з освітніх питань Максим Почебут.

Директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров вказує на іншу проблему, яка склалася на ринку ІТ-освіти.  На підготовку спеціалістів у цій галузі припадає 10% держазомвлення, але в Україні відсутня необхідна кількість абітурієнтів, які можуть вступити на ефективно навчатися на цих інженерних спеціальностях. «Ми стикаємося в даному випадку не з тим, що ми не даємо достатньої кількості місць (для навчання), а з відсутністю тих людей, які реально спроможні навчатися на цих місцях. Ми маємо відверто слабких випускників шкіл, що є наслідком тривалої стагнації шікльної освіти», - прокоментував він.

При цьому пан Шаров визнає, що 3,5% українського ВВП генерується IT-компаніями, тож на його думку покращити ситуацію може популяризація фізико-математичних наук та реформа системи освіти в Україні загалом.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду