Ердоган хоче обміняти німецького журналіста на двох турецьких генералів - Bild

Fabien Tronnier, news38.de

Про це повідомляє Bild. Медійник вже понад 5 місяців перебуває у турецькій вя’зниці. Місцева влада приписує йому членство в терористичній організації, поширення пропаганди і зловживання у використанні інформацією. Ердоган запропонував обміняти кореспондента Die Welt на двох турецьких генералів, що втекли до Німеччини після спроби державного перевороту у 2016 році.

Німецька сторона відхилила пропозицію очільника Туреччини.

«Очевидно, що ми не змогли укласти таку угоду», - повідомило виданню Bild джерело.

Журналіст Die Welt Деніз Юджель був затриманий в Стамбулі 14 лютого 2017 року.  27 лютого стамбульський суд видав ордер на його арешт. За турецькими законами, він може утримуватись в попередньому ув'язненні до п'яти років. Затримання та арешт Юджеля викликали в Німеччині різку критику. Уряд ФРН висловив нерозуміння з приводу пред'явлених журналісту звинувачень.

У квітні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявивв інтерв'ю турецькому телеканалу TGRT, що виключає можливість видачі медійникаНімеччині.Він також зазначив, що поки він залишається при владі, Юджеля не звільнять. Ердоган наголосив, що у влади є докази, що німецький журналіст є «справжнім шпигуном» і «терористом», пов'язаним із забороненою в Туреччині «Робітничою партією Курдистану» (РПК).

5 липня у Стамбулі за проведення семінару для правозахисників заарештували директорку Amnesty International Туреччини Іділь Есер. Затримали також інших учасників заходу - сімох правозахисників та двох викладачів. Раніше MediaSapiens  також писав про те, що у країні затримали відомого турецького письменника і журналіста Ахмета Шика.

comments powered by Disqus