Британську журналістку оштрафували та змусили поїхати з анексованого Криму

«Радіо Свобода»

Про це повідомляє «Радіо Свобода». Її звинуватили в журналістській діяльності на території Криму без акредитації російського МЗС, а також у відсутності медичної страховки. Поліція окупаційної влади затримала журналістку вранці 7 лютого в хостелі Сімферополя, в якому вона зупинилась. Після допиту в відділку поліції її засудили за статтею про «порушення іноземним громадянином правил в'їзду і перебування в Росії».

Призначений їй судом адвокат Андрій Семенець наполегливо рекомендував Роуч визнати провину, заплатити штраф і залишити Крим. В суді журналістка наполягала на тому, що приїхала до Криму лише щоб познайомитися з героями своїх публікацій та не виконувала жодних редакційних завдань. Вона також зазначила, що має медичну страховку, яку вона оформила для отримання російської візи.

Водночас поліція окупаційної влади стверджувала, що Роуч зняла та переслала через месенджер відео зустрічі з кримськотатарськими сім'ями політв'язнів. Поліцейські також зазначили, що у них є свідки, які розповіли про зустрічі з Роуч, однак назвати їх і допитати в суді відмовилися. Що стосується страховки, то, за словами поліцейських, для перебування на півострові журналістці потрібна «спеціальна страховка для Криму». Маделайн Роуч оштрафували на чотири тисячі рублів (близько 1880 гривень). Вона поїхала з анексованого півострову в той же день.

Маделайн Роуч займається висвітленням порушень прав людини на пострадянському просторі. Її матеріали про порушення прав людини в Криму після анексії та про переслідування кримських татар публікувалися в The Moscow Times, Newsweek, The Globe and Mail та інших виданнях.

Нагадаємо, телеканал Euronews нещодавно показав сюжет «Кримські діти навчаються знешкоджувати наземні міни» про навчання дітей російською армією в Криму, не згадавши ані словом про те, що півострів був незаконно анексований в 2014 році. Згодом Euronews доповнив свій сюжет.

comments powered by Disqus