Бразильські спортивні журналістки запустили кампанію проти домагань

Бразильські спортивні журналістки запустили кампанію проти домагань

12:05,
27 Березня 2018
1598

Бразильські спортивні журналістки запустили кампанію проти домагань

12:05,
27 Березня 2018
1598
Бразильські спортивні журналістки запустили кампанію проти домагань
Бразильські спортивні журналістки запустили кампанію проти домагань
Автори:
В Бразилії спортивні журналістки ініціювали кампанію #DeixaElaTrabalhar (дайте їй робити свою роботу), в якій вони викривають небажані залицяння та загрозу домагань, з якими вони стикаються майже щоденно.

Журналістка Бруна Ділтрі (Bruna Dealtry) вела пряме включення з футбольного матчу, коли до неї підійшов невідомий чоловік й спробував її поцілувати. Ділтрі швидко ухилилась і прокоментувала на камеру: «Це було не круто», після чого продовжила роботу. Згодом вона написала в Facebook, що цей інцидент змусив її тремтіти. «Сьогодні я відчула безпорадність, яку багато жінок відчувають на стадіонах, в підземних переходах і навіть гуляючи вулицями».

Того ж тижня репортерку Ренату Медеройс (Renata Medeiros) невідомий фанат обізвав шльондрою, коли вона вела репортаж з гри.

Бібіана Болсон (Bibiana Bolson), спортивна репортерка ESPN, яка виступила координаторкою кампанії #DeixaElaTrabalhar, вказує, що подібних прикладів дуже багато. Їй самій довелося звернутися в поліцію через погрози в мережі щодо згвалтування. У Twitter кампанію #DeixaElaTrabalhar зустріли критикою. Як цитує Болсон, один чоловік в коментарях порадив журналісткам «повернутися на кухню».

До відеоролика #DeixaElaTrabalhar увійшли кадри з прикладами небажаних залицянь, з якими стикаються спортивні репортерки.

Інша учасниця кампанії, репортерка ESPN Дебора Гарс (Débora Gares) вважає, що потрібно пояснити громадськості, що подібна поведінка не є безневинною чи смішною. Вона деморалізує жінок й сприймається ними, як домагання та переслідування.

Янайна Гарсія (Janaína García), журналістка і засновниця кампанії «Журналісти проти домагань», переконана, що зміни в суспільстві можливі. Вона відзначила, що чоловіки також поширювали та підтримували ідеї #DeixaElaTrabalhar й феміністичний дискурс починає сприйматися як боротьба за рівні права.

Нагадаємо, в минулому році британські журналістки створили мережу The Second Source для боротьби з сексуальними домаганнями у медіаіндустрії. The Second Source ставить за мету поширювати інформацію про випадки насильства в журналістиці, аби запобігати цьому в майбутньому.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The guardian/Silvia Izquierdo/AP
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду